Aktuální informace najdete i na našem Facebooku!Jeleni ve čtvrtfinále CROSSDOCK extraligy mužů vyzvou Plzeň! Začíná se už 28. dubna... !

AKTUÁLNĚ

Jeleni podlehli mistrovskému Kert Parku, následně ale přejeli Sudoměřice!

Momentka ze zápasu. (foto: David Kerschbaum)

Extraligový tým Letohradu zažil víkend plný hokejbalu. V sobotu 24.3. nejdříve na domácí půdě přivítal nadupaný pražský Kert Park, s nímž jeleni drželi krok pouze v první třetině. Následující dvě periody patřily mistrovskému týmu z hlavního města Prahy, který vyučil Letohrad v proměňování šancí a připsal si zaslouženou výhru. V neděli 25.3. zajížděl Letohrad do Sudoměřic, kde ho čekal stěžejní souboj o play-off, který družina z východních Čech zvládla na výbornou a vyhrála 4:1!

27.03.2018 | Redakce | A-TÝM | Přečteno: 139x

17.kolo | Sobota 24.03.2018 - 16:00
SK Hokejbal Letohrad - HC Kert Park Praha   1:5   (0:0, 0:3, 1:2)
Branky: 40:56 PP Věchet (Teplý) - 22:42 Pala (Danko), 23:23 Fejfar (Zvonek, Kruček M.), 28:41 Wróbel (Pala, Blaško), 31:01 Pala (Wróbel), 34:10 PP Zvonek (Pala)
Střely: 34:42 | Vyloučení: 4:3 | Využití: 1:1 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 110
Rozhodčí: Laczko, Havelka
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) - Vychytil, Anýž, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Adamec, Věchet, Cvejn, Faltus, Běloušek, Halbrštát (C), Král, Lux O., Košťál, Hejtmánek, Lux J., Levý
HC Kert Park Praha: Mikl (Sach) - Blaško, Bureš, Dulava, Nýdl (C), Rozenberg, Šperl, Dejneka, Javorka, Kruček J., Kruček M., Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Pala, Danko

Letohradští jeleni vstoupili do utkání proti favorizovanému Kert Parku bez respektu a na začátku úvodní patnáctiminutovky se usadili v útočném pásmu, kde několikrát byli hodně blízko vstřelení vedoucí branky. Od poloviny první třetiny se ale hra vyrovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Šimara střežící letohradskou klec musel v mnoha případech vyšvihnout svoji střelhbitou lapačku a zabránit tak hrozícím střelcům pražské družiny ke skórování. Nejvíce příležitostí si Letohrad vytvořil v přesilových hrách, Král však v dobré příležitosti trefil pouze koncovku hole gólmana Mikla.

Druhou třetinu rozjeli o trochu lépe hosté, zlepšili pohyb, tlačili se do čím dál více šancí, avšak Letohrad statečně odolávala, chyběly mu ale střelecké příležitosti. A když se v obranném pásmu hned po buly dostal hostující forvard Martin Pala, bylo o vedoucí brance jasno. Útočný štírek Kert Parku z mezikruží z ostrého úhlu propálil Šimaru a hosté vedli 1:0. Za necelou minutu tu byl další zásah pro Kert Park. Chyby letohradské obrany využil Tomáš Fejfar, jenž se protlačil do samostatného úniku a vymetl víko letohradské svatyně – 0:2. S Letohradem to rázem vypadalo zle a bylo ještě hůře, když se před koncem třetiny prosadil Tomáš Wróbel – 0:3. Záhy se ale sám před brankou Kert Parku zjevil letohradský forvard David Hejtmánek, mohl vstřelit důležitý kontaktní gól, ale přestřelil.

Letohradští hokejbalisté tak do závěrečné části vstupovali s vědomím, že nemají co ztratit a musí se více tlačit do brankoviště Mikla. Po necelých dvou minutách od zahájení třetí periody se ale podruhé v zápase z gólu radoval Martin Pala, který stál u levé tyče Šimary na konci krásné akce na jeden dotek – 0:4. Kert Park byl rázem na koni, a i když se jeleni vrhli do útoku, jejich soupeř hrozil z nebezpečných kontrů a jeden takový v další branku přetavil Dalimil Zvonek – 0:5. Letohrad nechtěl před početným domácím publikem nic vzdát a otevřel hru tak, aby docílil alespoň čestného gólu a překazil Miklovi slastný pocit z čistého konta, což se domácí družině nakonec povedlo díky Miroslavu Věchetovi, jenž si důrazně počínal na brankovišti – 1:5.

SK Sudoměřice vs. SK Hokejbal Letohrad 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky:33. Kaluža – 6. Lux O. (Král, Cvejn), 12. Král (Lux O., Vychytil), 24. Věchet (Hejtmánek D.), 42. Lux O. (Král, Teplý).

Střely: 26:19, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 59.

Sudoměřice: Terna (Linder) – Hübl, Kudláč, Studénka, Tóth D., Tóth M. – Fraňo, Hájek, Havlík, Helešic, Hujsa, Chovanec, Kaluža, Kmenta, Nohál, Slanina, Štefek.

Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil – Běloušek, Cvejn, Faltus, Halbrštát „C“, Hejtmánek D., Král, Lux J., Lux O. „A“, Věchet.

O den později se Letohrad po náročném duelu přesunul do dalekých Sudoměřic u slovenských hranic. Hosté z východních Čech vlétli na domácí Jihomoravany se vším všudy a doslova ostřelovali brankáře Ternu. K vidění byly i nádherné kombinace, z níž jedna vedla až do prázdné sudoměřické branky, když se Ondřej Lux těšil z výtečného pasu od Krále a mohl zvedat ruce nad hlavu po vstřelení vedoucího gólu – 0:1. Domácí celek hrozil z ojedinělých, avšak nebezpečných akcí, především díky přesilovým hrám, v brance jelenů byl ale pozorný Šimara a před konce úvodní části se do samostatného úniku probil Zdeněk Král, jenž předvedl úchvatné zakončení z mezikruží, jež se odrazil od břevna za brankovou čáru bezradně se otáčejícího se Terny – 0:2.

Začátek druhé periody opět patřil Letohradu, který se tlačil do útoku a svým perfektním pohybem si vykoledoval vyloučení sudoměřického hokejbalisty. Přesilovkové komando zasáhlo celkem brzy, když se před brankovištěm domácího celku nejlépe zorientoval důrazný Miroslav Věchet – 0:3. Postupem času se ale hra vyrovnala především díky polevení jelenů, kteří chtěli své akce co nejvíce vyšperkovat a z toho pramenily propady a šance Jihomoravanů na snížení. Do konce prostřední části už ale žádná branka nepadla a jeleni tak byli hodně blízko veledůležitému tříbodovému vítězství v přímém boji o play-off.

Začátek poslední třetiny přinesl tajfun v obranném pásmu Sudoměřic, jež se nechaly vyloučit díky skvělé práce hokejové posily v podobě Zdeňka Krále. Letohrad ale gól vstřelit nedokázal a byl to právě Král, jenž se snažil po konci početní převahy kličkovat uprostřed hřiště, ale Kaluža ze Sudoměřic jeho snažení překazil a v samostatném úniku skóroval nad lapačku Šimary – 1:3. Domácí rázem ožili a značně zlepšili svůj pohyb. Tři minuty před koncem zápasu se ale do otevřené obrany Sudoměřic vrhnul agilní útočník jelenů Ondřej Lux, jenž poslal mezi tělem a rukou gólmana Terny míček rovnou do sítě – 1:4. Letohrad si závěr utkání v poklidu pohlídal a slavil důležitou výhru!

Víkendové zápasy zhodnotil asistent trenéra Letohradu, Filip Červinka:„Do sobotního zápasu s Kert Parkem jsme vstoupili s tím, že nemáme co ztratit, soupeř byl totiž jasným favoritem. Mile mě ale překvapil náš perfektní pohyb a elán v první třetině, škoda že Zdenda Král neproměnil svoji velkou šanci. Od druhé periody se hra dostala do režie Pražanů. Ti využili snad všechny své gólové příležitosti a přehrávali nás ve většině herních aspektů. Utkání jsem alespoň dohrávali se ctí, ale soupeř si vítězství bez okolků zasloužil a tímto mu gratuluji. O den později nás čekal stěžejní duel v boji o play-off proti Sudoměřicím. Kdybychom prohráli, vypadli bychom z postupové osmičky a hráči si to moc dobře uvědomovali. První třetinu jsme absolutně ovládli, všichni plnili pokyny a svým úžasným pohybem a elánem předčili domácí. Od poloviny utkání se hra trochu vyrovnala především kvůli našim zbytečným ztrátám míčku, ale kluci dřeli, bojovali, a nakonec jsme si připsali důležité vítězství. Jsem na ně nesmírně pyšný! Další zápasy proti Kladnu a Hradci budou nesmírně těžké, ale když se budeme držet naší hry, šance na úspěch máme.“