Aktuální informace najdete i na našem Facebooku!Jeleni ve čtvrtfinále CROSSDOCK extraligy mužů vyzvou Plzeň! Začíná se už 28. dubna... !

AKTUÁLNĚ

Letohrad se po roce a půl zapojil do přeboru mladších žáků. Ostudu neudělal

Momentka z turnaje. (foto: Iva Janoušková)

Nejmladší hokejbalisté Letohradu se vrátili do kategorie mladších žáků. Po rok a půl dlouhé pauze čekaly na Jeleny a Laňky v Hradci Králové čtyři nelehké zápasy, k nimž se ale postavili skvěle. Tým Letohradu čítal věkově mladší žáky pouze čtyři, zbytek týmu byl doplněn kluky z přípravky a minipřípravky, z nichž většina měla v nohách už sobotní turnaj přípravek. Kapitánské céčko na hruď dostal Tomáš Lux, v brance si zápasy napůl dali Petr Stejskal a Viktor Šimek. Další turnaj Letohradské čeká už 8. dubna na domácí půdě.

29.03.2018 | Redakce | Mladší žáci | Přečteno: 210x

Hned v úvodu Letohradští narazili na Jihlavu. Jelenům chvilku trvalo, než našli správné tempo a toho Jihlavští hned v první minutě využili gólem Moravcové. V šesté minutě se stejná hráčka za záda Stejskala trefila znovu a v další minutě třetí gól vstřelil Tesař. V osmé minutě se ale poprvé v turnaji radovala letohradská střídačka, když na 1:3 snižoval Tomáš Lux. Druhá polovina zápasu nakonec i přes úpornou snahu Jelenů gól nepřinesla.

Ve druhém zápase Letohrad nastoupil proti pardubickým Autosklářům. Letohradští se staršího a zkušenějšího soupeře nezalekli a od začátku se pustili do lítého boje. A byli to Jeleni, kdo v osmé minutě otevíral účet zápasu, když Max Fišer perfektně využil souhru s Tomášem Luxem – 0:1. Po padesáti vteřinách bylo srovnáno gólem Kašpara, po dvaceti vteřinách ale Letohrad znovu vedl, když se podruhé trefil věkově minipřípravkář Max Fišer – 1:2. Ve druhém dějství gól nepadl, soupeř minutu před koncem sáhl po power-play, tu ale Jeleni s jasnou vidinou výhry ubránili a radost mohla propuknout naplno…

Ve třetím zápase tým opustil Matěj Motyčka, Jeleni prohodili brankáře a trenérské duo Iva Janoušková – Petr Bříza tak muselo částečně zpřeházet sestavu. Letohrad ale i tak s Hradcem Králové sehrál vyrovnanou partii. I tady se ale na první gól čekalo dlouho, až do osmé minuty, kdy kapituloval Viktor Šimek po zásahu hradeckého Palána – 0:1. V další minutě se Hradec radoval znovu, Letohrad se ale ještě do první sirény vrátil do hry, když se třináct vteřin před koncem poloviny ve vlastním oslabení trefil Tomáš Lux – 1:2. Ve druhé třetině drama pokračovalo, ve čtrnácté minutě Letohrad prohrával už o dva góly, v sedmnácté minutě se ale Jeleni opět dostali na dostřel, když se trefil Max Fišer – 2:3. Závěrečné minuty patřily úporné snaze Letohradu vyrovnat a dostat se do boje o 1. místo, nicméně to se nepodařilo a z výhry se radovali domácí Piráti.

Letohradští tak nakonec ve čtvrtém zápase znovu nastoupili proti Pardubicím, kteří tentokrát nedali Jelenům podruhé šanci. Letohradští po první polovině sice prohrávali pouze o gól, v druhém dějství ale většině došly síly a Pardubice tak zvítězily 0:5.

Turnaj zhodnotila trenérka Letohradu Iva Janoušková: Letohrad se do soutěží mladších žáků zapojil po rok a půl dlouhé pauze. V příštím roce nás čeká návrat do této kategorie naplno, první turnaj v Hradci Králové byl pro kluky a holky ostrou prověrkou. Oproti sobotnímu turnaji přípravek jsme měli k dispozici dva kluky ročníků 2006, kteří stabilně hrají za starší žáky a bylo to vidět. Kluci z přípravky se ale nedali zahanbit a makali jako jeden tým. V zápasech s Jihlavou a Hradcem nakonec přetahovaná skončila ve prospěch soupeřů, s Pardubicemi si Jeleni i Laňky po velmi napínavém závěru zaslouženě vychutnali výhru. V posledním zápase - odvetě s Pardubicemi už našim hráčům i hráčkám došly síly, přesto však musím tým pochválit, premiéry v přeboru mladších žáků se zhostili skvěle a věřím, že se máme pro příští - domácí turnaj od čeho odpíchnout."

Sestava Letohradu: Stejskal, Šimek – Krejčí, Břízová, Bříza, Marková, Šmídek, Lux (C), Fišer, Šťovíček, Marek, Špaček, Motyčka