Facebook SK Hokejbal Letohrad Fotogalerie na Rajče.net SK Hokejbal Letohrad
Hokejbalové centrum mládeže = SK HOKEJBAL LETOHRAD
Aktuální informace najdete i na našem Facebooku!Jeleni ve čtvrtfinále CROSSDOCK extraligy mužů vyzvou Plzeň! Začíná se už 28. dubna... !

AKTUÁLNĚ

Oslabení Jeleni přehráli nadupanou ústeckou Elbu, brali ale pouze bod…


Momentka ze zápasu (foto: David Kerschbaum)

Leč svého oponenta od úvodního buly jasně přehrávali, přestříleli a tlačili se do neskutečně vyložených šancí, tak letohradští jeleni nakonec z veledůležitého utkání o setrvání v první čtyřce CROSSDCOK Extraligy vytěžili pouze bod, který nakonec vystřelil devět minut před koncem duelu teprve patnáctiletý talentovaný dorostenec Michal Macháček, jenž byl v nájezdové loterii jediným úspěšným letohradským střelcem. To hosté z Ústí nad Labem zvedali ruce dvakrát a odvezli si na sever Čech bonusový bod navíc.

16.04.2018 | Redakce | A-TÝM | Přečteno: 194x

21.kolo | Sobota 14.04.2018 - 13:00
SK Hokejbal Letohrad - Elba DDM Ústí nad Labem   2:3 ss   (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. Lux O. (Košťál), 36. Macháček (Krejsa) – 11. Balcar (Poláček, Štěpánek), 26. Langthaler (Balcar, Kváš),rozh. SN Štěpánek
Střely: 34:22 | Vyloučení: 3:5 | Využití: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 60
Rozhodčí: Popelka, Černý
SK Hokejbal Letohrad: Šupík (Manučarjan) – Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčak, Adamec – Běloušek, Macháček, Cvejn, Věchet, Faltus, Halbrštát „C“, Košťál, Lux O., Lux J.
Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Smolík, Michajličenko, Růžička, Sedláček, Kváš – Červinka, Štěpánek, Soukup, Grus, Langthaler, Gottfried, Poláček, Balcar

Jeleni vstoupili do posledního zápasu základní části CROSSDOCK Extraligy i přes velké oslabení kádru ve velkém stylu a v 5. minutě se z vedoucí branky v ponechané výhodě za faul ústeckého hráče radoval probuzený střelec Ondřej Lux. „I když spoustu hráčů nebylo přítomno, tak je mladí velice dobře zastoupili a ukázali jsme, že máme dobrý tým a můžeme se spolehnout na hráče, kteří nehrají pravidelně,“ potěšilo střelce prvního gólu. „Byla to střela z vrcholku kruhů, šťastně propadla gólmanovi mezi betony,“ popisuje Ondřej Lux. „Určitě nás to povzbudilo a dodalo klid na začátku zápasu,“ má jasno rychlonohý útočník. 

Letohrad byl většinu duelu jasně lepší, vytvářel si nespočet šancí, avšak nakonec i tak bral pouze bod. „Je pravdou, že jsme měli lepší pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje a tlačili soupeře, jen opět vázla koncovka. Vyložené šance jsme neproměnili a soupeř ze dvou přečíslení dvakrát udeřil. Dostali jsme lekci z produktivity,“ přiznává Ondřej Lux. „Ale tým hrál dobře a s takovou hrou můžeme v play-off uspět,“ hlásí odhodlaně nejproduktivnější hráč jelenů. 

V táboře svěřenců koučů Frimla a Červinky po zápase mohla panovat spokojenost pouze z předvedené hry a zvládnutí utkání bez největších opor. Nebo se i bod počítá? „Musíme být rádi za každý bod, i když jsme měli více ze hry. Tabulka je vyrovnaná a v konečném součtu tento bod může hrát velkou roli,“ upozorňuje střelec úvodní branky Ondřej Lux. „To, že jsme hráli dobře nás nesmí uspokojit, abychom do vyřazovací části nevstoupili laxně. Snad se vrátí do sestavy všichni hráči a budeme ještě silnější,“ pevně doufá reprezentační forvard.

Patnáctiletý Macháček? Vstřelil gól jako starý mazák!

Už už to v duelu proti Ústí nad Labem vypadalo, že Jeleni ztratí všechny body, ale devět minut před koncem utkání vyrovnal na 2:2 teprve patnáctiletý dorostenec Michal Macháček, který nastoupil do svého druhého duelu za muže a hned vsítil svoji premiérovou branku v seniorské nejvyšší soutěži! „Michal hrál velmi dobré utkání. Už při svém prvním startu proti Plzni hrál dobře. Teď jsem s ním hrál v jedné formaci a snažil se, plnil pokyny, které jsme si řekli a pak svůj skvělý výkon okořenil vyrovnávací trefou, kterou provedl jako starý mazák,“ vysekává poklonu svému mladšímu spoluhráči Ondřej Lux.  
„Je to velký příslib do budoucnosti týmu. Je také dobře, že ho trenéři začínají nasazovat a bylo by dobré, kdyby ho využili také v play-off, dobré by to bylo i pro jeho další vývoj, aby si osahal hokejbal na vrcholové úrovni,“ myslí si Ondřej Lux a pokračuje: „V nájezdu si také vedl jako jediný z nás suverénně a překonal soupeřova gólmana, je to talentovaný útočník, který by mohl být žolíkem v play-off právě při těchto závěrech utkání.“ 

 

Utkání zhodnotil asistent hlavního trenéra Letohradu, Filip Červinka:„Utkání jsme začali velmi dobře, ústecké hráče po celou dobu přehrávali, tolik vyložených šancí jsem v jednom utkání neviděl už pořádně dlouho, ale ve dvou případech nás zastavila tyč, v dalších nemohoucnost trefit odkrytou ústeckou klec. Kluci mě však potěšili, že hvězdnými hokejbalisty nabitou Elbu dokázali přehrát i bez čtyř stěžejních opor týmu. Chtěli jsme tři body, abychom začali play-off doma, to se bohužel ale asi nepovede, protože máme náskok pouhého jednoho bodu a už jsme odehráli všechny duely základní části. Nic se ale neděje, kluci ukázali neskutečnou vnitřní sílu, dokázali si, že mohou přehrát každého i bez velkých hvězd, a to je před play-off nesmírně důležité. Teď si 14 dní odpočineme, vyléčíme šrámy a věřím, že do vyřazovacích bojů ať to bude proti komukoliv, nastoupíme v plné síle a se stejným odhodláním, jako v posledním utkání pro Elbě.“

Foto: David Kerschbaum - www.davker.rajce.net

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Jeden z dubnových tréninků nejmladší hokejbalisté Letohradu tradičně věnovali nejen hokejbalu. Klub se totiž stejně jako loni zapojil do akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko – Ukliďme Letohrad. Oním dnem se stal čtvrtek 19. dubna, kdy dvacítka přípravkářů a minipřípravkářů společně s trenéry vyrazila rozdělena na dvě party a vyzbrojena pytli a rukavicemi uklidit okolí hokejbalového areálu.

adidas shop
TABULKAFCE
1.HBT Vlašim51
2.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice43
3.HBC ALPIQ Kladno43
4.HC Kert Park Praha42
5.HBC Hradec Králové 198840
6.HBC Pento Most38
7.HBC Plzeň35
8.SK TOPTRANS Jihlava30
9.HBC Enviform Třinec25
10.SK Hokejbal Letohrad18
11.Elba DDM Ústí nad Labem17
12.HbK Karviná14

» detailní tabulka