Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Dorostenci i B tým na hřištích soupeřů bez bodu

Extraliga, 2. liga mužů – Druhá listopadová neděle zavála dorost Letohradu do Prahy na Lužiny, kde změřil síly s Kert Parkem, druholigová rezerva mužů zase vyrážela do Svítkova. Ani ona, stejně jako dorost na Kert, na soupeře nestačila.

Extraliga dorostu

HC Kert Park Praha – SK Hokejbal Letohrad 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 18:18 Drnec (Adam), 25:22 Vrabec (Drnec, Větrák F.), 30:22 Drnec (Kaňka), 35:20 Drnec (Kaňka), 44:40 Horák (Sura, Heime) – 28:53 PP Halbrštátová (Rous), 31:11 PP Fišer (Martinek)

Střely: 32:29, vyloučení: 10:6, přesilovky: 4:8, využití: 0:2, v oslabení: 0:0

Sestava Kert Parku: Fukárek, Ambros – Kaňka, Špák, Svoboda, Větrák F., Vrabec, Adam, Bílý, Císař, Drnec ©, Heime, Horák, Horský, Pavlačková, Pavlis, Sura, Větrák O.

Sestava Letohradu: Marek P. – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Kubíček, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček

První třetina zápasu mezi Pražany a Jeleny byla bez branek, za to však Jeleni přišli vinou zranění o Páju Novákovou, která putovala do nemocnice a přejeme jí brzké uzdravení. Na první gól se čekalo až do devatenácté minuty, kdy účet zápasu otevřel domácí Drnec. Letohradští po druhé třetině prohrávali o gól, nejprve v 26. minutě na 2:0 navýšil Vrabec, po dvou minutách v přesilovce vrátila tým do hry Vanesa Halbrštátová – 2:1. Ve třetí třetině se Letohradu nepovedl vstup, po 22 vteřinách hry neuhlídali domácího Drnce a ten navýšil na 3:1. V další minutě ale v další přesilovce snížil Max Fišer – 3:2. V 36. minutě si hattrick zkompletoval domácí kapitán Drnec a dvacet vteřin před koncem na konečných 5:2 zvýšil Horák. „Jeleni a 2 statečné laně odjížděli do hlavního města s cílem se poprat o každý bod. Zpočátku se hra přelévala z jedné strany na druhou a vytvářeli jsme si šance. Po prvním obdrženém gólu ze začátku 2. třetiny však do toho vlítly emoce, které kluky zabrzdily, přestali kombinovat a moc chtěli vyrovnat,“ popisuje zápas vedoucí týmu Lenka Fišerová a dodává: „Možná se poté více prali sami se sebou, než aby se koncentrovali na hru. Je to však i pro ně další ponaučení a práce se sebou samým. Kluci a holky jsou moc fajn, tvoří super tým.“

Letohradští jsou po devíti odehraných zápasech v průběžné tabulce osmí. Další zápas letohradské dorostence čeká v neděli ve Svítkově, hraje se od 11 hodin.

2. liga mužů

HBC Svítkov Stars Pardubice B – SK Hokejbal Letohrad B 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky: 5:01 Pavlíček (Shejbal, Choutka), 14:48 Ventura (Svatuška, Waber), 20:53 PP Ventura (Waber, Šováň), 26:52 PP Skalický (Čech, Král), 40:12 Choutka (Shejbal, Pavlíček) – 13:08 PP Krejsa (Häusler, Moravec), 39:51 SH Lux (Šimončič), 43:11 Protzner (Vacek, Lux)

Střely: 37:28, vyloučení: 4:6, přesilovky: 6:4, využití: 2:1, v oslabení: 0:1

Sestava Svítkova: Procházka (Smolík) – Besperát, Flamík, Gregor, Král, Mojdl, Šováň, Waber, Čech, Choutka, Ilich, Lacko, Milichovský, Novák, Pavlíček, Shejbal, Skalický ©, Spáčil, Sura, Svatuška, Ventura

Sestava Letohradu: Manučarjan – Doleček, Häusler, Vacek, Fišer, Forman, Krejsa, Lux, Moravec, Protzner ©, Šimončič, Šmídek, Smutný, Sudík

Podobným výsledkem jako zápas v Praze skončil i ten v Pardubicích – Svítkově. Tým okolo kouče Martina Motyčky tu nastoupil proti místní rezervě. A i tady se prvně ujali vedení domácí, a to v úvodu šesté minuty gólem Pavlíčka. Ve 14. minutě na 1:1 v přesilovce srovnal Filip Krejsa, ještě do první sirény ale Hvězdy opět vedly gólem Ventury. Ve druhé třetině byli Jeleni bezgóloví, inkasovali ale dvakrát – v 21. minutě v přesilovce z hole Ventury a v 27. minutě, opět v přesilovce, po gólu Skalického. Třetí třetinu Letohradští na góly vyhráli, branky ale padaly až v poslední šestiminutovce zápasu – v 40. minutě ve vlastním oslabení snížil Tomáš Lux, v další minutě na 5:2 zvýšil Choutka a v úvodu 44. minuty na, jak se později ukázalo, konečných 5:3 snížil Jaromír Protzner.

Další zápas rezervu mužů, která je v průběžné tabulce východočeské druhé ligy na páté příčce, čeká už v neděli v Heřmanově Městci. Proti B týmu Ježků nastoupí od 14 hodin.