Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC KladnoLET
2:6(0:1, 1:1, 1:4)
so 25. 11. 2023 15:30 @ Kladno u ZS, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni přivezli z Kladna čtyřbrankovou výhru

Extraliga – Předposlední kolo CROSSDOCK extraligy znamenalo současně pro Jeleny poslední výjezd podzimní části. Vyrazili do Kladna, kde za zimního počasí vyhráli o čtyři góly a domů přivezli tři vítězné body. Letohrad je po třinácti odehraných zápasech v průběžné tabulce čtvrtý a už v sobotu v posledním kole podzimní části sezony 2023/2024 hostí Plzeň. Zápas začíná ve 14 hodin.

HBC Kladno – SK Hokejbal Letohrad 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky: 20:39 PP Pražák (Adam), 38:17 Pražák (Pospíšil) – 8:39 Macháček (Halbrštát), 22:28 Faltus (Cvejn, Hubálek), 30:50 Halbrštát (Macháček, Rozlílek), 31:49 Cvejn (Faltus, Hubálek), 41:09 Halbrštát (Rozlílek), 42:56 Faltejsek (Levý, Lajčiak)

Střely: 28:34, vyloučení: 4:3, přesilovky: 3:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Kladna: Gerlich (Jirotka) – Důras, Kastner, Pospíšil ©, Soukup, Teinitzer, Adam, Haisman, Markytán, Patera, Pržák, Procházka, Schnaubelt, Singer, Šmíd, Špaček

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Anýž, Bečka, Krejsa, Lajčiak, Lux, Švec, Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek

Zápas v Kladně začínal se zpožděním kvůli sněhu, diváci si pak na první gól zápasu museli počkat až do deváté minuty zápasu. Postaral se o něj Michal Macháček. Ve druhé třetině se domácím v přesilovce podařilo skóre srovnat, po dvou minutách hry však Jeleni opět vedli, a to zásluhou gólu Filipa Faltuse – 1:2. Do třetí třetině vlétli Jeleni jako uragán a po padesáti vteřinách hry na 1:3 zvyšoval kapitán David Halbrštát. V další minutě už na časomíře svítil stav 1:4, když se trefil Jakub Cvejn. V 39. minutě snížil druhým gólem v zápase Pražák – 2:4. V poslední pětiminutovce pak druhý gól vstřelil David Halbrštát a po něm i Lukáš Faltejsek – 2:6.

Zápas zhodnotil hlavní trenér Letohradu Tomáš Friml: „Byl to fakt zodpovědný výkon, hráči hráli opravdu velice dobře, a to jak do obrany, tak do útoku. Plnili všechny pokyny, co měli a od té doby, co držíme ten systém, který měl loni úspěch, tak vyhráváme. Hráčům za dnešní kvalitní výkon děkujeme, a ještě musíme zvládnout poslední utkání doma a pak se můžeme v klidu připravovat na jarní část sezony.“