První jarní víkend extraligových Jelenů: Prohra v Ústí i konec v Českém poháru

Extraliga, Český pohár – Letohradští extraligoví hokejbalisté mají za sebou první víkend jarní části extraligové sezony 2023/24. Na úvod jarní části si zahráli v Ústí nad Labem, kde sice podali srdnatý výkon, ale nakonec body nepřivezli. V okleštěné sestavě doplněné o hráče B týmu pak v neděli odehráli čtvrté kolo Českého poháru, kde v přímém souboji o postup na Final Four podlehli Hostivaři. Další zápas extraligy Letohradští odehrají na domácí půdě, a to v sobotu 2. března od 14 hodin, kdy hostí Hostivař.

EXTRALIGA:

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Hokejbal Letohrad 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky: 16:42 PP Haas (Tomáš, Poláček), 17:08 Červinka (Krajíček), 22:16 Kapusta (Sedláček M., Vacek), 35:04 PP Tomáš (Červinka, Haas), 43:40 EN Soukup (Smolík, Červinka) – 3:17 Macháček (Halbrštát, 28:45 Halbrštát (Lux T., Bečka), 44:57 PP Macháček (Lux F., Lux T.)

Střely: 22:18, vyloučení: 8:5, využití: 2:1, v oslabení: 0:0, diváků: 90

Sestava Ústí nad Labem: Rechtorik (Banda) – Grus, Haas, Kučera, Michajličenko, Poláček, Sedláček J., Sedláček M., Smolík, Belica, Červinka, Kapusta, Kocourek, Krajíček, Škurla, Soukup, Stupka ©, Tomáš, Vacek, Zicho

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Adamec, Anýž, Bečka, Dostál, Krejsa, Lux F., Chovanec, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Lajčiak, Levý, Lux T., Macenauer, Macháček, Šíma

Letohradští do zápasu vstoupili dobře, ve čtvrté minutě se ujali vedení gólem Michala Macháčka a to si drželi až do sedmnácté minuty zápasu. Právě v sedmnácté minutě potrestal vyloučení na straně Jelenů domácí Haas, v další minutě na 2:1 pro Ústí zvýšil Červinka a ve 23. minutě už domácí vedli 3:1 po zásahu Kapusty. Letohradští minutu a kousek před koncem druhé třetiny snížili na dostřel, když se trefil kapitán David Halbrštát – 3:2. I ve třetí třetině ale dominovali hosté, kteří nakonec zvítězili 5:3. „Zápas jsme nezačali špatně, celou první třetinu jsme plnili to, co jsme si řekli a soupeře do vyložených šancí nepouštěli. Ve druhé třetině Ústí vyrovnalo z přesilovky a vzápětí šlo do vedení. My jsme vypadli z tempa a přestali jsme hrát kompaktně. Nepovedenou část jsme chtěli ve třetí třetině zvrátit, ale soupeř zápas zvládl, chtěl více a zaslouženě vyhrál,“ zhodnotil zápas brankář Letohradu Michal Novák.

ČESKÝ POHÁR:

HBC Hostivař – SK Hokejbal Letohrad 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 8:15 Čejka (Kudela, Kucharčík), 14:31 PP Vaniš (Čejka, Kudela), 23:28 Taufer (Kočka, Urbanec), 31:27 Vaniš (Taufer, Zámečník), 40:57 Taufer (Čejka, Vaniš) – 17:48 Macháček (Levý), 28:51 Macháček (Levý), 32:47 PP Macháček (Bečka, Levý)

Střely: 44:16, vyloučení: 2:2, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 35

Sestava Hostivaře: Šťoural, Šupík – Číž, Hrabar, Kočka, Kucharčík, Kudela, Pírek, Vaniš, Zámečník, Čejka, Ferfecki, Hroch, Lehner, Pátek, Taufer, Urbanec, Vaniš ©

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Anýž, Bečka, Dostál, Krejsa F., Krejsa J., Lux F., Chovanec, Faltejsek, Levý, Lux T., Macháček ©, Šíma, Šmídek

Na nedělní zápas Českého poháru měli trenéři jen torzo sestavy doplněné o hráče B týmu. Hattrick v zápase si připsal Michal Macháček, který si pro zápas nalepil kapitánské céčko místo absentujícího Halbrštáta, ani jeho tři góly ale nestačily. „Utkání se těžko hodnotí. Hostivař je na vítězné vlně, má silný kádr a my přijeli v okleštěné sestavě. Měla to být tedy jasná jednička na domácí. Nicméně se nám dařilo, na pár horších pasáží, držet se soupeřem krok,“ popisuje průběh zápasu Michal Novák, který byl tentokrát v roli náhradního brankáře, a pokračuje: „Bylo to hlavně díky výbornému výkonu Tondy Křemenáka a tomu, že Hostivař se trochu podřídila našemu tempu hry. Po celý zápas nám ale neodskočili, měli jsme šance srovnat. Každopádně kvalita soupeře byla jednoznačná a Hostivař zápas dovedla do vítězného konce. Gratulace soupeři k postupu do FinalFour.“