Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Dorost doma porazil Kyjov, B tým v Prachovicích prohrál o gól

Extraliga dorostu, 2. liga – Dorostenci Letohradu v neděli hráli na domácí půdě. Hostili hráče Kyjova a přesto, že vyhráli, na tři body se hodně nadřeli. Těžké utkání sehráli i druholigoví hokejbalisté v Prachovicích, kde Letohradští prohráli o jediný gól.

Extraliga dorostu
SK Hokejbal Letohrad – HbK Kyjov 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 20:24 Šťovíček (Schwach, Halbrštátová), 23:30 PP Snítilý (Šafář, Fišer), 30:34 Schwach (Fišer) – 16:15 PP Jordán (Zíma), 20:14 Nezpěvák (Volf)
Střely: 32:21, vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:2, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 47

Sestava Letohradu: Bouchal (Krejčová) – Kubíček, Martinek, Motyčka, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Kopecký, Manuel, Schwach ©, Snítilý, Šťovíček, Svatošová

Sestava Kyjova: Vala (Voříšková) – Jordán, Kavan, Ondra, Horáček, Hrbáček, Ištoková, Koudelková, Marek, Mohyla, Nezpěvák, Procházková ©, Strmiska, Volf, Zíma, Zostal

Diváci v nedělním zápase dorostenců proti Kyjovu na první gól čekali dlouho. V první třetině se ho nedočkali, až v 17. minutě využil vyloučení Letohradských hostující Jordán. V 21. minutě už Kyjovští vedli 0:2 po gólu Nezpěváka, o deset vteřin později se ale Jeleni dostali zpět do hry, když na 1:2 snížil po spolupráci se Schwachem a Halbrštátovou Jáchym Šťovíček. V 24. minutě pak na 2:2 srovnal David Snítilý. V úvodu třetího dějství poslal Jeleny do vedení kapitán Petr Schwach a hubené jednobrankové vedení pak Letohradští ubránili do konce zápasu. „Zápas nemohu hodnotit příliš pozitivně. V první třetině skoro bez přihrávky a střelby a spousta chybiček. Postupně šel náš výkon nahoru. Na tři body jsme se ale hodně nadřeli. Teď se musíme důkladně připravit na příští neděli na zápas v Polabinách,“ hodnotí zápas trenér Petr Šťovíček. Další zápas čeká Letohradské v neděli od 14 hodin v Pardubicích, kde nastoupí proti místním Perníkářům.

2. liga mužů
SK Prachovice – SK Hokejbal Letohrad „B“ 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 7:59 Bureš (Korel), 15:35 Kunc (Korel, Čep), 17:18 Menšík (Doležal), 33:53 Hubáček (Menšík) – 4:59 Protzner (Lux), 17:36 Lux (Protzner), 21:53 Fišer M. (Rous, Kalousek)
Střely: 26:26, vyloučení: 7:23, přesilovky: 3:7, bez využití, diváků: 70

Sestava Prachovic: Pardovský (Šimonek) – Čep, Doležal, Kosina, Bouzek, Bureš, Čep, Dvořák ©, Hubáček, Korel, Kunc, Menšík, Novák, Socha

Sestava Letohradu „B“: Manučarjan – Kalousek, Martinek, Vacek, Faltejsek, Fišer J., Fišer M., Lux, Mlejnek, Protzner ©, Rous, Schwach, Smutný, Švanda, Valíček

Velmi vyrovnaný zápas sehráli druholigoví hokejbalisté Letohradu v Prachovicích. Po dvou třetinách svítil na časomíře stav 3:3 a byli to domácí, kdo se v 34. minutě radoval ze čtvrtého gólu, který, jak se později ukázalo, byl tím vítězným. Letohradské „béčko“ je v průběžné tabulce na šestém místě a další zápas Jeleny čeká až v sobotu 5. října, kdy vyjíždí do Přelouče. Zápas v Jestřábí aréně začíná v 17 hodin.