LETHBC Hradec Králové 1988
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
ne 8. 9. 2024 11:00 @ Letohrad, Extraliga dorostu / Divize Východ

Dorost doma přehrál Hradec, z prvního zápasu má tři body

Extraliga dorostu – Letohradští Jeleni v extralize dorostu na úvod sehráli východočeské derby s Hradcem Králové. Obnovenou premiéru na střídačce Letohradu si odbyl Petr Vychytil, který společně s Petrem Šťovíčkem tým v sezoně vede. Letohrad nakonec zvítězil rozdílem dvou branek a už v neděli opět hraje před domácími fanoušky – od 11 hodin hostí Heřmanův Městec.

Letohradští dorostenci přípravu absolvovali zčásti s A týmem, v srpnu pak s koučem Petrem Vychytilem odjeli na kondiční soustředění do Čenkovic. „Soustředění se nemohlo vzhledem k prázdninovým aktivitám účastnit mnoho hráčů, nicméně jádro týmu k dispozici bylo a jejich práci a přístup hodnotím velmi pozitivně. Šlo o to, abychom poznali jejich charaktery a seznámili se s tím, co od sebe budeme navzájem vyžadovat, “ říká trenér Petr Vychytil. Ten si stanovil i cíl letošního ročníku: „Musíme pracovat primárně na defenzivní části hry, tak abychom byli konkurenceschopní všem soupeřům. Mnoho času budeme věnovat novému hernímu stylu, ale nesmíme opomíjet ani herní činnosti jednotlivců, tak, aby se posouval vpřed nejen tým, ale také každý jednotlivec,“ prozradil kouč. Jak také prozradil, na zápas s Hradcem Králové se těšil coby na první zrcadlo, které realizačnímu týmu napoví, jak na tom tým je.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 3:41 Fišer, 22:21 Martinek (Schwach), 25:14 Fišer, 40:14 Schwach, 43:36 EN Schwach – 14:39 Rejlová (Bečička, Rouha), 19:32 Rouha (Tichý), 37:40 PP Novák (Rouha)

Střely: 33:29, vyloučení: 5:2, přesilovky: 1:4, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Bouchal Petr (Krejčová) – Kubíček, Martinek, Motyčka, Nováková, Svatošová, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Kopecký, Manuel, Šafář, Schwach ©, Snítilý, Šťovíček

Sestava Hradce Králové: Charvát (Novotný) – Bradáč, Čtvrtečka, Novák, Odl, Rejlová, Bečička ©, Duchač, Kříž, Polívka, Rouha, Tichý, Urban, Vortel

Zápas v letohradské aréně začal hodinu před polednem a přilákal řadu fanoušků převážně z řad rodičů. Ti viděli bojovný souboj obou týmů. Branku Letohradu střežil starší žák Petr Bouchal. Letohradští se ujali vedení ve čtvrté minutě gólem Maxe Fišera, ještě v první třetině však srovnala kapitánka Pirátů Rejlová. Ve 20. minutě se Hradečtí prosadili znovu, když Bouchala překonal Rouha. Vzápětí se ale Jelenům podařilo zápas otočit – v 23. minutě na 2:2 srovnal Filip Martinek a o tři minuty později si druhý gól připsal Max Fišer- 3:2. Ve třetí třetině se hosté úporně snažili skóre dorovnat, to se povedlo v 38. minutě v přesilovce Novákovi, v poslední pětiminutovce ale strhl vedení na stranu Letohradu Petr Schwach a stejný hráč pak využil prázdné branky soupeře při power-play a pečetil na konečných 5:3.