Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Extraligoví Jeleni porazili Hradec Králové, na Hostivař nestačili

CROSSDOCK extraliga – Další dva odehrané zápasy mají na svém kontě letohradští extraligoví hokejbalisté. Oba hráli na domácí půdě, úspěšní byli ale pouze napůl. Hostivaři podlehli o dvě branky, hradecké Piráty v nepěkném počasí ale dokázali o čtyři góly porazit. Letohrad je po šesti odehraných utkání v průběžné tabulce sedmý a už v sobotu vyjíždí na hřiště nováčka soutěže – mladoboleslavských Tygrů. Zápas začíná v 15:00 hodin.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 21:02 PP Macháček (Halbrštát, Bečka) – 14:05 Vaniš (Markytán), 14:59 Kucharčík (Čejka, Pražák), 25:41 Čejka (Hrabár, Hroch)
Střely: 26:26, vyloučení: 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 102

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Adamec, Bečka, Dostál, Krejsa, Lajčiak, Lux F., Bogdány, Chovanec, Faltejsek, Halbrštát, Lux T., Macenauer, Macháček ©, Rous, Švec, Vodvárka

Sestava Hostivaře: Drahoš (Exner) – Číž, Hrabár, Ilušák, Markytán, Městka, Vaniš, Čejka, Ferfecki, Grepl, Hroch, Kucharčík, Lehner, Michek, Pátek, Pražák, Vaniš ©

Zápas s Hostivaří začal v poměrně velkém tempu, prvních čtrnáct minut se však hrálo bez branek. „Zápas s Hostivaří jsme chtěli hned od začátku začít co nejlépe. Podařilo se nám v první třetině soupeře zatlačit v jejich pásmu, gól jsme však nedali. Síla Hostivaře se ukázala v závěru třetiny, kdy jsme nedokázali několikrát dostat balonek z pásma. Soupeř trestal tyto chyby dvěma góly během jedné minuty,“ hodnotí utkání brankář Jelenů Michal Novák. V čase 14:05 se prosadil kapitán Vaniš, v samém závěru třetiny na 0:2 zvýšil Kucharčík. „Ve druhé třetině se nám podařilo z přesilovky snížit, bohužel nám ale opět Hostivař odskočila po našem nedůrazu na rozdíl dvou branek,“ popisuje druhé dějství Michal Novák, kde ve 22. minutě na 1:2 snížil Michal Macháček, v 26. minutě ale dvoubrankové vedení svému týmu vrátil hostující Čejka - 1:3. „Během třetí třetiny jsme si vytvořili několik šancí, bohužel naše koncovka končila často mimo bránu. I když jsme dle mého odehráli zatím nejlepší zápas v sezoně, Hostivař ukázala velkou kvalitu a zápas si dokázala pohlídat. Máme se ale na co navázat v dalších zápasech,“ uzavírá hodnocení zápasu Michal Novák.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 9:16 Rozlílek (Macháček), 19:26 Macháček (Rozlílek), 28:58 Macháček (Rozlílek, Bečka), 30:00 Krejsa (Macháček, Halbrštát), 40:11 PP Rozlílek (Krejsa, Halbrštát) – 26:28 Hrubý (Kozel, Fanderlík)

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Bečka, Dostál, Krejsa, Lajčiak, Bogdány, Faltejsek, Faltus, Halbrštát, Lux, Macenauer, Macháček ©, Rous, Rozlílek, Vacek, Vodvárka

Sestava Hradce Králové: Brykner (Vrkoslav) – Dlouhý, Fanderlík, Jiřík ©, Kašpar, Musílek, Palán, Škoda, Bohatý, Černý, Hrubý, Kozel, Řehák, Síla, Šimek, Šír, Šmíd

Oproti sobotnímu slunečnému počasí to nedělní příliš fajn nebylo. Většinu extraligového utkání doprovázel nepříjemný déšť. Letohradští se ujali vedení v 10. minutě, kdy se prosadil Vít Rozlílek. Ve 20. minutě pak Michal Macháček navýšil na 2:0, v 27. minutě se ale ve skrumáži před letohradskou brankou nejlépe zorientoval hostující Hrubý, který poslal míček za bezmocného Křemenáka v brance Jelenů – 2:1. Inkasovaný gól však Jeleny nerozhodil a dál diktovali tempo zápasu. V 29. minutě po spolupráci s Rozlílkem a Bečkou druhý gól v zápase vstřelil Michal Macháček, na začátku třetí třetiny pak svůj samostatný únik z poloviny hřiště až ve čtvrtý gól Jelenů proměnil Jiří Krejsa – 4:1. V poslední pětiminutovce Jeleni dostali výhodu přesilovky, v níž na konečných 5:1 zvýšil Vít Rozlílek, který byl vyhlášen jako nejlepší hráč utkání z týmu Jelenů. Z týmu Pirátů to pak byl Lukáš Kozel. „K nedělnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně, všichni jsme věděli, že vítězství a další body do tabulky potřebujeme. Povedlo se nám dostat se do vedení, což nás uklidnilo, a pak až na pár menších výpadků ve druhé třetině jsme zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce. Z víkendu si odnášíme důležité tři body,“ krátce zhodnotil zápas Vít Rozlílek, který si v utkání připsal dva góly a dvě asistence.