LETHBC Plzeň
3:6(1:0, 0:0, 2:6)
so 28. 9. 2024 14:00 @ Letohrad, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni doma na Plzeň nestačili

CROSSDOCK extraliga – Čtvrté kolo nejvyšší hokejbalové soutěže znamenalo pro letohradské Jeleny první domácí zápas. Mač s Plzní se jim i přes dvoutřetinové vedení ale nepovedl a nakonec prohrál o tři góly. Jeleni jsou v průběžné tabulce sedmí a už v sobotu je čeká další výjezd – od 13:00 hodin na Polabinách nastoupí proti týmu HBC Pardubice.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 3:6 (1:0, 0:0, 2:6)

Branky: 7:05 PP Dostál (Cvejn), 40:52 Macháček (Halbrštát, Lux F.), 44:15 PP Lajčiak (Vodvárka, Cvejn) – 31:47 PP Hájek (Matoušek, Lokajíček), 32:33 Kunzmann (Michel, Švarc), 39:26 Lokajíček (Hájek, Matoušek), 41:25 Hájek (Hanuš), 42:05 EN Hájek, 43:43 Hájek (Lokajíček)
Střely: 32:30, vyloučení: 3:7, přesilovky: 6:4, využití: 3:1, v oslabení: 0:0, diváků: 125

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Bečka, Dostál, Kareš, Krejsa, Lux F., Cvejn, Faltejsek, Fišer, Halbrštát ©, Lajčiak, Lux T., Macenauer, Macháček, Rous, Schwach, Vodvárka

Sestava Plzně: Čapek (Sýkora) – Chramosta, Hanuš, Král, Krejčí, Matoušek, Štulc, Ulč, Hájek, Kopal, Kunzmann, Lokajíček, Michel, Miksan, Pavlíček, Švarc ©, Vobruba

Zápas Jelenů proti Mečounům sledovalo 125 diváků, kteří viděli velmi běhavý a akční hokejbal. Jeleni se v osmé minutě zápasu ujali vedení přesilovkovým gólem Radima Dostála, hubené vedení pak Jeleni drželi až do úvodu třetí třetiny, kdy o něj přišli. „Zápas s Plzní se nám hrubě nepovedl. Po dobré první třetině jsme ve druhé třetině mohli soupeři odskočit, ale nevyužili jsme přesilovku 5 na 3 a trestné střílení. Ve třetí třetině to byl z naší strany zkrat,“ hodnotí zápas trenér Tomáš Friml. V 32. minutě využil přesilovku hostující Hájek, v další minutě dostal svůj tým do vedení Kunzmann, ve 40. minutě na 1:3 zvyšoval Lokajíček. V další minutě se Jeleni vrátili do hry gólem Michala Macháčka, v 42. minutě to bylo 2:4 po gólu Hájka. Tentýž hráč se podepsal i pod další dva inkasované góly, v poslední minutě pak na 3:6 kosmeticky snížil Lukáš Lajčiak. „Dostat šest gólů za třetinu, to se nemůže stát! Plzeň nás ve třetí třetině jasně přehrála a my se z toho musíme poučit,“ dodává Tomáš Friml.

Cenu pro nejlepší hráče utkání tentokrát předával starosta Letohradu a senátor Petr Fiala, za Letohrad byl nejlepším hráčem vyhlášen Filip Lux.

V rámci domácího zápasu pokračovala i sbírka na pomoc rodině, kterou postihla ničivá povodeň. SK HOKEJBAL LETOHRAD, společně s hráči a fanoušky vybral 28 tisíc korun na pomoc rodině Kubešových ze Zátoru u Krnova. Matkou této rodiny je Magda, která je po autonehodě upoutána na invalidní vozík. Ničivé povodně zničili rodině Kubešových celé první patro jejich domu. Proto se usilovně kamarádka s otcem při vším vyčerpání snaží znovu vybudovat nový domov. Do klubové sbírky přispěli hráči, funkcionáři, rodiče a také fanoušci na domácím utkání A-týmu. Celkově se vybralo 28 tisíc korun, které už rodina Kubešových dostala. Moc děkujeme všem, kteří pomohli dobré věci!