Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC KladnoLET
4:2(0:0, 2:1, 2:1)
so 7. 9. 2024 11:00 @ Kladno u ZS, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni v Kladně na body nedosáhli, v sobotu doma hostí Piráty

CROSSDOCK extraliga – Nejvyšší hokejbalová soutěž napsala první kapitolu nového ročníku 2024/2025. Jelenům první kolo přisoudilo střet s kladenskými Rysy, k němuž vyjížděli na hřiště soupeře. Letohradští sice vedli, ale nakonec domů odjeli bez bodu. Už v sobotu se Letohradští představí na domácí půdě, kde se první letošní body pokusí získat v zápase s Hradcem Králové. Zápas začíná v 14:00 hodin.

HBC Kladno – SK Hokejbal Letohrad 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 27:02 Potekhin (Haisman, Patyk), 28:31 Kohout (Patera), 38:37 Procházka (Kohout, Teinitzer), 44:56 SH/EN Schnaubelt – 18:13 PP Macháček (Halbrštát, Bečka), 33:01 SH Vodvárka (Halbrštát)

Střely: 25:20, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:1, oslabení: 1:1

Sestava Kladna: Gerlich (Štěpánek) – Barták, Drechsler Mat., Důras, Pospíšil ©, Soukup, Teinitzer, Adam, Bauer, Drechsler Mich., Haisman, Jedelský, Kohout, Patera, Patyk, Potekhin, Procházka, Schnaubelt, Šimůnek, Slavík

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Anýž, Bečka, Krejsa, Cvejn, Dostál, Faltejsek, Halbrštát ©, Lux F., Lux T., Macháček, Rous, Schwach, Švec, Vodvárka

Zápas v Kladně se v první třetině hrál bez vstřelených branek, otevřít účet zápasu se podařilo v devatenácté minutě gólem v přesilovce Michalu Macháčkovi – 0:1. V 28. minutě srovnal domácí Potekhin a v další minutě strhl vedení na stranu Kladenských Kohout – 2:1. Ve třetí třetině se bojovalo dál, v 34. minutě dokázal ve vlastním oslabení srovnat stav na 2:2 Petr Vodvárka, v 39. minutě ale Kladenští opět vedli gólem Procházky. Pár minut před koncem se podařilo srovnat skóre Michalu Macháčkovi, jeho gól ale nebyl rozhodčími uznán a čtyři vteřiny před koncem pojistil výhru domácího týmu gólem do letohradské prázdné branky Schnaubelt – 4:2.

„Bohužel se nám nepovedlo na Kladně bodovat. Rozhodla především produktivita, Kladno hrálo svůj běhavý a důrazný hokejbal. My jsme chtěli hlavně ustát počáteční tlak, což se nám povedlo, dostali jsme se do vedení, měli jsme tam šance, abychom ho navýšili, ale to se nám bohužel nepovedlo,“ hodnotí zápas trenér Letohradu Tomáš Friml a v hodnocení pokračuje: „Kladno se dostalo do vedení, nám se povedlo srovnat, ale pak jsme udělali chyby a Kladno se znovu dostalo do vedení. A v závěru jsme bohužel při snaze v šesti hráčích v poli dostali další branku. Do příštích zápasů je potřeba být efektivní a víc důrazní v zakončení.“ Trenér Tomáš Friml do zápasu zapojil i juniory – Tomáše Luxe, Matěje Rouse a Petra Schwacha. „To jsou určitě pozitiva, že mladí hráči, kteří s námi jeli, odehráli dobré utkání, dostávali se do šancí a byli na hřišti vidět.“