HbK KarvináLET
2:6(0:1, 0:3, 2:2)
so 21. 9. 2024 13:30 @ Karviná, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni z Karviné přivezli tři vítězné body, nastříleli šest gólů

CROSSDOCK extraliga – Nejvyšší hokejbalová soutěž za sebou má třetí kolo. Letohradští v něm zajížděli do Karviné, kde po dlouhé cestě vybojovali tři body za čtyřbrankovou výhru. O dva góly se zasloužil Michal Macháček, který také v článku zápas hodnotí. Letohradští jsou po dvou odehraných zápasech v tabulce se třemi body šestí a už v sobotu od 14 hodin doma hostí HBC Plzeň.

HbK Karviná – SK Hokejbal Letohrad 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)

Branky: 33:04 PP Diviš (Pala, Rosůlek J.), 43:44 Diviš (Pala, Rosůlek L.) – 4:23 Lajčiak (Macenauer), 18:02 Vodvárka (Cvejn, Faltus), 26:37 PP Macháček (Bečka, Halbrštát), 28:06 SH Cvejn (Faltejsek, Dostál), 40:17 PP Krejsa (Cvejn, Vodvárka), 41:05 PP Macháček (Anýž, Švec)
Střely: 36:33, vyloučení: 6:5, přesilovky: 4:5, využití: 1:3, v oslabení: 0:1, diváků: 85

Sestava Karviné: Smetana, Orság – Juraško, Niedoba, Procházka, Rosůlek J. ©, Sladký, Zaremba, Diviš, Fárský, Indrst, Kulawiak, Mikeš, Pala, Puzoň, Rosůlek L., Skyba, Sládek, Wróbel

Sestava Letohradu: Novák (Křemenák) – Anýž, Bečka, Dostál, Krejsa, Lajčiak, Lux F., Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Lux T., Macenauer, Macháček, Rous, Švec, Vodvárka

Letohradští hráli v Karviné od půl druhé odpoledne a nedlouho po vhazování se ujali vedení, když brankáře domácích překonal Lukáš Lajčiak – 0:1. Ve druhé třetině se pak Letohradští trefili hned třikrát – v 19. minutě se prosadil Petr Vodvárka, v 27. minutě v přesilovce na 0:3 zvýšil Michal Macháček a o dvě minuty později ve vlastním oslabení skóroval Jakub Cvejn – 0:4. Karvinským se podařilo vrátit do hry ve 34. minutě, když v přesilovce na 1:4 snížil Diviš, poslední pětiminutovka pak přinesla tři góly – nejprve si gól v 41. minutě v početní výhodě připsal Jiří Krejsa, v další minutě znovu v přesilovce podruhé v zápase slavil gól Michal Macháček a v 44. minutě už jen kosmeticky na 2:6 snížil Diviš. „Po prohraném západu na Kladně jsme měli povinnost bodovat v Karviné. Od začátku zápasu jsme určovali tempo a směr hry, podařilo se nám vstřelit vcelku brzo gól a všichni se uklidnili,“ hodnotí zápas útočník Jelenů Michal Macháček a pokračuje: „Karviná si vytvořila gólové šance které zlikvidoval Novča (brankář Michal Novák, pozn. red.) a my přidali další branky a přivezli vám první body. Teď už se soustředíme na první domácí utkání, v kterém budeme chtít začít bodovou šňůru.“

Zdroj: FB hokejbal