Související zápas

Hokejbal Letohrad
TJ Snack DobřanyLET
3:5(0:2, 1:2, 2:1)
so 5. 4. 2025 17:30 @ Dobřany - hala, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část
182_20250408_192206.jpg

K výhře nad Dobřany pomohl i čistý Rozlílkův hattrick, teď Jeleni hostí Svítkov

Extraliga – Už jen dva zápasy zbývají do konce základní části nejvyšší hokejbalové soutěže mužů. Ten poslední odehráli Letohradští v Dobřanech, kde vybojovali dvoubrankovou výhru. Letohradští jsou v průběžné tabulce s 32 body čtvrtí a v sobotu od 14 hodin na domácím hřišti hostí pardubický Svítkov.

TJ Snack Dobřany – SK Hokejbal Letohrad 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Branky: 20:11 PP Duchek A. (Šlehofer, Truchlý), 44:02 PP Šlehofer (Truchlý, Duchek A.), 44:36 PP Duchek A. (Kovářík J., Matoušek) – 6:51 Rozlílek (Macháček), 11:58 PP Rozlílek (Halbrštát, Bečka), 18:37 Rozlílek (Halbrštát), 27:31 Levý (Vodvárka, Cvejn), 39:24 PP Krejsa (Levý, Cvejn)
Střely: 41:42, vyloučení: 4:4, přesilovky: 4:4, využití: 3:2, v oslabení: 0:0

Sestava Dobřan: Fleischman, Bouček - Duchek A., Duchek T., Šlehofer ©, Stulc, Tichota, Kovářík D., Kovářík J., Malý, Matoušek, Michálek, Neumaier, Sloup, Stránský, Truchlý, Vajda

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Bečka, Dostál, Krejsa, Lux, Nazad, Pražák, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát, Hubálek, Lajčiak, Levý, Macenauer, Macháček ©, Rozlílek, Vodvárka

Zápas v dobřanské hale začínal až o půl šesté večer a Jeleni do něj vstoupili dobře. V sedmé minutě se prosadil Vít Rozlílek a stejný hráč využil i přesilovky ve dvanácté minutě – 0:2. „První třetina v Dobřanech byla velmi dobrá. Byli jsme neustále v tlaku, vytvářeli jsme si šance a dostali jsme se do vedení,“ ohlíží se za zápasem trenér Letohradu Tomáš Friml, který ale přiznává, že ve druhé třetině jeho svěřenci už tak dobře nehráli a dali soupeři více prostoru. I přesto si ale udrželi vedení – v 19. minutě si svůj čistý hattrick zkompletoval Vít Rozlílek, v 21. minutě pak kapituloval Křemenák v brance Letohradu, když ho v přesilovce překonal Aleš Duchek – 1:3. Ještě do konce třetiny ale Jeleni vedli už zas o tři góly – v 28. minutě souhru s Vodvárkou a Cvejnem ve čtvrtý gól Jelenů přetavil David Levý – 1:4. Závěrečné dějství přineslo nakonec tři branky – ve 40. minutě pátý gól Jelenů vstřelil Jiří Krejsa. „Ve třetí třetině jsme zase začali hrát líp, jen škoda dvou gólů na konci,“ poukazuje na poslední minutu zápasu Tomáš Friml. Nejprve totiž domácí tým využil přesilovku 5 na 3 a necelou půlminutu před koncem po chybě Jelenů na konečných 3:5 snížil znovu Duchek.

Letohradští v sobotu hrají poslední utkání základní části na domácí půdě. Od 14 hodin hostí Svítkov a dá se očekávat bitva jako řemen. Jeleni jsou v tabulce čtvrtí s 32 body, Svítkov sedmý s 27 body. „Se Svítkovem to bude těžké utkání. Mají dobrý tým, na jaře dost posílili, ale my chceme vyhrát a udržet se co nejvýše v tabulce,“ má jasno kouč Letohradu.

(Foto: Facebook TJ Snack Dobřany)