Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETHBC Hradec Králové 1988
2:6(1:1, 0:3, 1:2)
so 7. 9. 2024 14:00 @ Letohrad, Liga starších žáků - Čechy Východ / Základní část

Starší žáci otevřeli sezonu utkáním s Piráty

Liga starších žáků – Prvním mistrovským utkáním nové sezony bylo na hřišti zápas starších žáků s Hradcem Králové. Tým Letohradu po minulé sezoně přišel o hráče ročníků 2009 a kromě ještě loni přípravkářů se zapojilo i několik kluků ze Svitav, a to v rámci utvořené spolupráce. Trenéři Petr Šťovíček a Miroslav Kloupar měli tak k dispozici dvanáct hráčů a hráček do pole. Letohrad nakonec prohrál a už tento týden Jeleny čeká první výjezd, a to do Pardubic. S místním bílým týmem Perníkářů se na Polabinách utká v sobotu od 10:30 hodin.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky: 6:04 SH Manuel, 44:22 Motyčka – 6:14 PP Duchač (Kovář), 22:14 Novák, 26:39 Polívka (Bradáč), 29:23 Duchač (Bradáč), 37:48 SH Duchač, 43:53 Duchač (Bradáč)

Střely: 26:29, vyloučení: 2:5, přesilovky: 5:2, využití: 0:1, v oslabení: 1:1

Sestava Letohradu: Krejčová – Kubíček, Miška, Ščudlová, Vacek, Brožek, Kloupar, Luxová, Manuel, Motyčka ©, Ščudla, Šťovíček, Šturmová

Sestava Hradce Králové: Dvořák – Bradáč, Duchač, Kovář, Lang, Lemfeld, Nováček, Novák, Odl, Polívka, Voborník, Vondruška

Zápas startoval netradičně až ve 14 hodin a Letohradští v tropickém počasí s Piráty sehráli brankově vyrovnanou první třetinu. Starší žáci začali sezonu v omlazené sestavě, stabilně už budou naskakovat hráči, kteří ještě vloni hráli přípravku. A přišly k nám ještě mladé posily ze Svitav. První zápas proti Hradci ukázal, kde jsou rezervy, na čem je potřeba zapracovat, a to zejména na obranné činnosti a na vhazováních. Tam se nám úplně nedařilo,“ popisuje zápas vedoucí týmu Letohradu Tereza Krejčová a k průběhu utkání dodává: „Skóre otevřel Bert Manuel v 7. minutě. Radost netrvala dlouho, po 10 vteřinách bylo srovnáno. Hradečtí pak ukázali svou sílu, zejména v únicích, a nasázeli dalších 5 gólů. V poslední minutě se na letohradské straně prosadil ještě Matěj Motyčka a upravil na konečných 2:6.“