SUMA SUMÁRUM SEZONY 2014/2015

Polovina prvního prázdninového měsíce je za námi, vraťme se ale v dnešním článku ještě k uplynulé sezoně. Sedmadvacátá sezona klubu SK Hokejbal Letohrad přinesla v letošním roce řadu úspěchů velkých i dílčích, A tým se po několika letech opět vrátil do play-off nejvyšší soutěže a radost dělá i mládež.

SEZONA 2014 – 2015 z pohledu našich týmů

Muži A v letošní sezoně bojovali v CCM extralize pod vedením nového realizačního týmu, tedy pod taktovkou Tomáše Frimla a Filipa Červinky. Jeleni, jejichž velkou oporou je brankář Šimara, byli po podzimu v tabulce šestí. Jarní rozjezd byl pomalejší, i tak ale nakonec Letohradští play-off po třech letech znovu vybojovali. V nadstavbové části Letohrad narazil na rozjetou Vlašim, která potvrdila papírové předpoklady a Letohradští tak celkově berou osmé místo.

Starší dorostenci v letošní sezoně nastupovali pod hlavičkou klubu společně s hokejbalisty Komety Poličky v extralize staršího dorostu. Pro starší dorostence sezona začala dobře, pak ale v druhé půli podzimu padla na tým deka a z pod ní se dokázala „Letohradská Kometa“ vyhrabat až na jaře. Do play-off svěřenci trenérů Langra a Hejtmánka postoupili ze sedmého místa a čtvrtfinálovou partii sehráli s plzeňskými Mečouny. O postupu soupeře rozhodl až pátý zápas a Letohrad tak v sezoně bere celkové sedmé místo.

Po několika letech v loňské sezoně opět hráli starší žáci Letohradu. Obě žákovské kategorie vedl trenér Ladislav Kubíček, se staršími žáky mu pomáhali Stanislav Chládek a Michael Gelo. Starší žáci ve východočeské regionální soutěži vybojovali třetí místo a zahráli si i na republikovém finále. K němu vyjeli do Karviné a rozhodně se neztratili. Z pěti zápasů vybojovali čtyři remízy a domů přivezli celkové šesté místo.

Mladší žáci jako úřadující mistři republiky za rok 2014 ve své suverénní jízdě pokračovali v další sezoně. Východočeskou soutěž své kategorie ovládli s velkým náskokem a k finálovému turnaji vyjeli o pouťovém víkendu do Berouna. Ačkoli tam jim byly medaile nadosah, jejich cesta nakonec ve čtvrtfinále, kde na nájezdy prohráli s Dobřany. Zápas o třetí místo vyzněl lépe pro soupeře z Karviné a Letohrad tak domů dovezl čtvrté místo.

Svou první sezonu za sebou má i mikropřípravka, tedy děti ročníků narození 2007 a mladší. Ta odehrála pět turnajů a u všech dětí je vidět velké zlepšení. Někteří z nich se také zúčastnili turnajů přípravek, v nejmladší kategorii má Letohrad i nového brankáře a rozhodně je na čem stavět. Probouzet se v Letohradě opět začala i kategorie přípravky, o které bude v dalších letech také slyšet.

V uplynulé sezoně se turnajů účastnily i ženy Letohradu, a to pod vedením mladého trenéra a současně brankáře staršího dorostu Michala Nováka. Výsledky Letohradu jsou střídavé, nicméně poctivě trénují a v každém turnaji sbírají další a další nové zkušenosti.

REPREZENTACE

V letošním roce se konalo Mistrovství světa mužů, a to ve švýcarském Zugu. I Letohrad zde měl své zástupce. Barvy České republiky zde hájili brankář JAN ŠIMARA a útočník ONDŘEJ LUX, kteří s týmem vybojovali bronzové medaile. V nižší divizi si třetí místo vybojoval MIROSLAV ADAMEC, který si MS zahrál v barvách Velké Británie.

Ani letos nechyběla závěrečná akce pro repre výběr U14, za něž si stejně jako loni zahrál FILIP LUX a spolu s ním i ADAM GELO. Na závěrečný kemp výběru juniorek do 18ti let se dostala KRISTÝNA MAČÁTOVÁ.

V letošním roce byl ozvláštněn i tradiční turnaj krajských výběrů U15. Ten byl letos součástí Olympiády dětí a mládeže v Plzni a Pardubický kraj si vedl velmi dobře. Pardubický kraj pod vedením Martina Komárka vybojoval třetí místo. Barvy Pardubického kraje hájili FILIP FALTUS, FILIP LUX, ADAM GELO a LUKÁŠ FALTEJSEK.

STŘÍPKY SEZONY

Sezonu 2014/2015 otevřel v prvním srpnovém týdnu PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2014. Pětadvacítka dětí ve věku školkovém zde zažila pod vedením osmi vedoucích týden plný zábavy, poznání a také navazování nových přátelství.

O týden později se konal tradiční kemp žáků, zaměřený na fyzičku, pilování hráčských dovedností a utužení kolektivu.

V lednu proběhlo vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce okresu Ústí nad Orlicí, které se uskutečnilo v České Třebové. Letohradští zde byli na pódiu hned třikrát – v kategorii Kolektivy mládeže Letohradští získali třetí místo a cenu si převzali kapitán Letohradu Filip Faltus s vedoucí týmu Lenkou Fišerovou. V kategorii Kolektivy dospělých byli Letohradští vyhlášeni na čtvrtém místě, cenu převzal místopředseda klubu Vlastimil Janoušek. A Letohrad figuroval i v kategorii Trenéři, rozhodčí a cvičitelé – tam si svou cenu za svou dlouholetou činnost v klubu převzal místopředseda a dlouholetý trenér VLASTIMIL JANOUŠEK.

I v letošním roce v dubnu proběhl v Letohradě tradiční Hokejbal proti drogám pro základní a střední školy.

Na začátku června Letohradští uspořádali Sportovní den školek, kterého se zúčastnila MŠ U Dvora Letohrad.

V posledním červnovém víkendu se hokejbalisté prezentovali i na tradičních LetoHrátkách, o prezentaci se i letos postaral místopředseda klubu Vlastimil Janoušek.