Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Víkend za nula bodů i pro starší žáky, dorost a B tým mužů

Aktuálně – Nabitý, ale v odstínech šedi, tak by se dal popsat uplynulý víkend letohradských hokejbalistů v kategoriích starších žáků, dorostu a také B týmu mužů. Všechny týmy odešly ze svých utkání v roli poražených. Už nyní ale vyhlížejí nadcházející víkend, jehož program čítá zápasy pro každý z týmů, pro B tým hned dva.

Liga starších žáků
Ježci Heřmanův Městec – SK Hokejbal Letohrad 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Branky: 14:14 Kozel, 22:41 Korbel (Novotný), 34:22 PP Kuchař (Novotný), 35:45 Kozel, 41:31 Kuchař (Kavka), 44:38 Štefek Jáchym (Rožek) – 7:20 Motyčka, 26:42 Šťovíček (Motyčka)

Střely: 27:6, vyloučení: 1:2, přesilovky: 2:1, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Heřmanova Městce: Vašáková (Šulc) – Kavka, Kuklík, Rožek, Štefek Jonáš, Korbel, Kozel ©, Kuchař, Novák, Novotný, Štefek Jáchym

Sestava Letohradu: Krejčová – Vacek, Brožek, Hruška, Kloupar, Luxová, Manuel, Motyčka ©, Oliva, Rokos, Ščudla, Šťovíček, Šturmová, Švanda

Starší žáci hráli dvě třetiny vyrovnaný zápas, v té třetí ale na soupeře už nestačili. „V zápase proti Heřmanovu Městci jsme po dvou třetinách drželi vyrovnané skóre 2:2, ale třetí třetina přinesla zlom. Vedli jsme po gólu Matěje Motyčky, který oběhl branku a skóroval, ale soupeř brzy vyrovnal po nešťastných zmatcích před naší brankou. Druhou třetinu jsme znovu začali vedením, ale soupeř rychle srovnal. Zlomový moment přišel ve třetí třetině, kdy soupeř využil přesilovku a ujal se vedení 3:2, což zásadně ovlivnilo průběh zápasu,“ popisuje zápas vedoucí týmu Tereza Krejčová a pokračuje: „Naše obrana se rozpadla a soupeř přidal další tři góly, zatímco my jsme na branku vystřelili jen 6krát. Konečné skóre bylo 6:2 pro soupeře. Přesilovka soupeře ve třetí třetině a naše nedostatečná útočná aktivita však rozhodly zápas. Věříme, že s tvrdou prací a zlepšením v klíčových momentech se brzy dočkáme prvního bodového zisku.“ Starší žáci v sobotu hrají další utkání, tentokrát na domácí půdě. Od 10:30 hodin hostí Svítkov Stars Pardubice.

2. liga mužů
HC Jestřábi Přelouč – SK Hokejbal Letohrad B 8:6 (4:2, 0:0, 4:4)

Branky: 7:21 Dostál (Čermák), 10:19 Moravec (Hejhal, Šmíd), 12:36 Příhoda (Čapek, Šmíd), 14:25 Příhoda (Moravec, Hejhal), 32:38 Dostál (Kopa, Stoklasa), 34:24 Kopa (Čermák), 37:58 PP Příhoda (Moravec), 42:28 Kopa – 12:53 Lux (Švanda), 13:33 Macháček (Fišer M., Rous), 31:47 Faltejsek (Fišer M., Macháček), 32:03 Lux (Schwach), 34:11 Lux (Macháček, Mojdl), 42:34 Macháček (Fišer, Rous)

Střely: 26:26, vyloučení: 2:4, přesilovky: 3:1, využití: 1:0, v oslabení: 0:0

Sestava Přelouče: Motyčka (Smekal) – Čapek, Menc, Slanina, Šmíd ©, Stoklasa, Vorba, Čermák, Dostál, Hejhal, Kazimír, Kopa, Mlynář, Moravec, Pataki, Pavlíček, Příhoda

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Krejčí, Pražák, Švanda, Faltejsek ©, Fišer J., Fišer M., Lux, Macháček, Mojdl, Rous, Schwach

Hned čtrnáct gólů padlo ve třetím utkání Letohradu B v sezoně 24/25. Domácí Jestřábi po první třetině vedli o dva góly, za Letohrad se prosadili Tomáš Lux a Michal Macháček. Druhá třetina byla bez branek, v té třetí padlo hned osm gólů – po čtyřech na každé straně. Letohradu se však nepodařilo dotáhnout manko z prvního dějství a vítězné body tak zůstaly na hřišti domácích. Letohrad o víkendu čekají dva domácí zápasy – v sobotu od 16:30 hodin hostí Svítkov B, v neděli od 14:00 hodin doma přivítají Chlumec nad Cidlinou.

Extraliga dorostu
SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 33:25 PP Kopecký (Fišer, Schwach) – 11:43 PP Havlík, 37:40 Votava

Střely: 12:23, vyloučení: 3:5, přesilovky: 5:3, využití: 1:1, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu: Bouchal P. (Krejčová) – Kubíček, Motyčka, Nováková, Šafář, Šťovíček, Fišer, Halbrštátová, Kopecký, Martinek, Schwach ©, Snítilý M.

Sestava Hostivaře: Menzel, Arnold – Adam, Němec, Větrák, Votava, Bajkai, Coufal, Havlík, Hrodek, Jeřábek, Martinec, Otras, Skála ©, Vysoký, Zimarev

Jediným víkendovým utkáním na domácí půdě byl nedělní zápas dorostu proti Hostivaři. Utkání bylo velmi napínavé, o velkém množství střel na bránu se nedá mluvit. Hostivařští se v první třetině ujali vedení, když ve 12. minutě využil letohradského oslabení Havlík. Letohradu se podařilo srovnat a vrátit do hry, taktéž přesilovkovým gólem, v 34. minutě z hole Miroslava Kopeckého, v 38. minutě ale mladého brankáře Petra Bouchala překonal hostující Votava – 1:2. Letohradští v závěru utkání dostali možnost přesilovky 6 na 3, v té ale vyrovnání nedosáhli a těsně o gól prohráli. V dalším utkání vyjíždějí dorostenci do Prahy, kde se v neděli na hřišti v Čimicích potkají s týmem Rebel Praha. Zápas začíná v 15:00 hodin.