Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Žáci prohráli na nájezdy, dorostence vyškolily Pardubice

Mládež – O posledním zářijovém víkendu pokračovaly soutěže starších žáků a dorostu. Letohradští starší žáci ve východočeské lize hostili Přelouč, se kterou se nakonec rozhodovalo až na nájezdy. Extraligoví dorostenci se utkali s Pardubicemi, odkud přivezli vysokou prohru.

Liga starších žáků
SK Hokejbal Letohrad – HC Jestřábi Přelouč 6:7 ss (0:0, 1:2, 5:4 – 0:1)

Branky: 23:08 Motyčka, 32:44 Manuel (Bouchal Pavel), 33:24 Luxová (Motyčka), 33:39 Manuel (Vacek, Bouchal Pavel), 43:35 Bouchal Pavel (Manuel), 44:31 Motyčka (Manuel, Bouchal Pavel) – 17:07 Křemenák (Hampl), 24:54 Křemenák (Hampl), 31:17 Tesař (Křemenák), 32:47 Tesař (Král), 39:15 Tesař (Sláma, Král), 41:56 Křemenák (Sláma, Tesař), rozh. SN Král
Střely: 31:19, vyloučení: 0:2, přesilovky: 2:0, bez využití, diváků: 47

Sestava Letohradu: Krejčová (Bouchal Petr) – Bouchal Pavel, Kubíček, Miška, Vacek, Brožek, Hruška, Kloupar, Luxová, Manuel, Motyčka ©, Oliva, Šťovíček, Šturmová

Sestava Přelouče: Záruba – Čermák, Hampl, Kaderová, Král, Křemenák, Sláma, Špulák, Tesař ©, Vrátil

Utkání starších žáků se hrálo v první třetině bez gólu, otevřít účet zápasu se povedlo až v 18. minutě hostujícímu Křemenákovi. Ve 24. minutě na 1:1 srovnal Matěj Motyčka, o minutu později hosté opět vedli dalším gólem Křemenáka. Třetí dějství bylo gólovou smrští – padlo celkem devět gólů a na časomíře po 45 minutách hry svítil stav 6:6. V první třetině jsme hráli bez nasazení a působili ospale. Přelouč byla rychlejším a aktivnějším týmem. Hra nabrala tempo až v poslední třetině, kdy se nám podařilo nasázet 5 branek a dovést zápas do samostatných střílení,“ hodnotí zápas kouč Petr Šťovíček. Nájezdy jsou, jak známo, loterie a tentokrát se štěstěna přiklonila na stranu hostí, kterým bod navíc vystřelil Král. K dalšímu zápasu vyjíždějí starší žáci Letohradu na půdě Heřmanova Městce, kde hrají v sobotu od 11:30 hodin.

Extraliga dorostu
HBC Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 12:30 (3:1, 7:2, 2:0)

Branky Letohradu: 9:26 Schwach (Fišer), 20:58 PP Šafář (Schwach, Fišer), 22:47 Kubíček
Střely: 43:24, vyloučení: 6:1, přesilovky: 0:6, využití: 1:1, v oslabení: 1:0

Sestava Pardubic: Kazda (Voženílek) – Doležal, Hruška, Jeník, Kolomý, Landsman, Motyčka, Školník, Vaníček, Bodlák, Červenka, Chýle, Háva, Jakubec, Kohoutek, Kupka ©, Lukošik, Mojžíš, Němec, Plecháček, Pletánek

Sestava Letohradu: Krejčová, Bouchal Petr – Kubíček, Motyčka, Nováková, Šafář, Šťovíček, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Kopecký, Manuel, Schwach ©, Snítilý D., Snítilý M., Svatošová

Velmi těžké utkání sehráli dorostenci v Pardubicích. Soupeř začal ostřelovat letohradskou branku hned od začátku utkání, vedení se ujali v páté minutě a postupně ho navyšovali. Byl to extrémně těžký zápas. První lajna Pardubic nás nenechala oddechnout ani vteřinu a trestali každou naši chybu,“ konstatuje trenér Petr Šťovíček a dodává: „Musím ale hráče pochválit za nasazení, které bylo oproti poslednímu zápasu o 100% vyšší. Když bych měl vypíchnout jedno jméno, bude to Matěj Motyčka za svoji obětavost a čtení hry.“ Další utkání dorostenci Letohradu hrají už tuto neděli na domácí půdě, od 11 hodin hostí Hostivař.