LETHBC Pardubice B
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
so 7. 9. 2024 16:30 @ Letohrad, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

B tým mužů v úvodu soutěže přetlačil Pardubice

2. liga – První zářijová sobota byla úvodním kolem i soutěže mužů ve východočeském kraji. 2. liga v prvním kole přisoudila letohradskému B týmu střet s rezervou Pardubic. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec skončil výhrou domácího týmu. Letohradští o nadcházejícím víkendu hrají opět na domácí půdě, v sobotu od 16:30 hodin hostí Chlumec nad Cidlinou. Nejen o zápase s Pardubicemi se rozpovídal kapitán Letohradu Jaromír Protzner, který v rozhovoru mimo jiné říká, co očekává od dalších zápasů…

SK Hokejbal Letohrad B – HBC Pardubice B 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 12:48 Bečka (Vacek), 16:20 Rous (Doubrava), 27:52 Krejčí (Schwach, Doubrava), 39:18 Faltejsek (Lux, Rous) – 8:50 Molavec (Mojžíš, Chýle), 17:21 Cacek (Chýle), 33:20 PP Kopřiva (Veselík, Mašík)

Střely: 36:28, vyloučení: 5:5, přesilovky: 3:3, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Doubrava, Kalousek, Krejčí, Martinek, Neruda, Pražák, Vacek, Bečka, Cvejn, Faltejsek, Fišer J., Fišer M., Lux, Protzner ©, Rous, Schwach, Škeřík

Sestava Pardubic B: Kazda (Vondra) – Blažek, Deml, Kopřiva, Landsman, Molavec, Bodlák, Cacek, Chýle, Doležal, Mašík, Mojžíš, Toman, Veselík ©

Zápas se hrál v sobotu v pozdním odpoledni a trenér Martin Motyčka měl v týmu spoustu mladých hráčů – premiéru v mužské soutěži si odbyli dorostenci Max Fišer a Filip Martinek. Hosté se ujali vedení v deváté minutě, ve 13. minutě ale na 1:1 srovnal Honza Bečka. V 17. minutě na 2:1 zvýšil Matěj Rous, o minutu později bylo ale opět srovnáno gólem Cacka – 2:2. Ještě ve druhé třetině strhl vedení na stranu Jelenů Ondřej Krejčí. Ve třetí třetině ale Jeleni vedení neudrželi, srovnáno bylo v 34. minutě přesilovkovým gólem Kopřivy – 3:3. Pod vítězný gól se v 40. minutě podepsal Lukáš Faltejsek a Letohrad tak slaví první tři body do tabulky.

Výsledek je pro nás motivací do dalších zápasů

První zápas sezony je za vámi. Jak bys ho zhodnotil?
Zápas hodnotím velice kladně. Máme v týmu spoustu mladých kluků, kteří si poprvé vyzkoušeli mužský hokejbal, a musím říct, že jsem na ně opravdu pyšný, jak se s tím vypořádali. Bylo vidět, že se postupně dostávali do tempa, a i když to pro ně byla velká výzva, zvládli to skvěle.

První třetina pro vás ale nebyla jednoduchá, že?
Přesně tak. V první třetině jsme spíše tahali za kratší konec provazu. Soupeř byl aktivní, tlačil na nás, ale musím říct, že jsme jim nedovolili odskočit o více než jednu branku, což bylo klíčové. Jakmile jsme začali plnit to, co jsme si před zápasem řekli, hned jsme začali obracet hru.

Co bys řekl o průběhu zbytku utkání?
Myslím, že až na pár individuálních chyb jsme předvedli opravdu pěkný hokejbal. Bylo vidět, že když hrajeme podle plánu a držíme se toho, co funguje, tak máme zápas pod kontrolou. Výsledek je pro nás motivací do dalších zápasů.

Co očekáváš od dalších zápasů?
Doufám, že jsme touto výhrou odstartovali tradici, která nás bude provázet nejen na domácím hřišti. Chceme se zlepšovat zápas od zápasu a věřím, že na konci sezony budeme bojovat o nejvyšší příčky. Taky bych chtěl pochválit soupeře, hrál opravdu výborně, což nám dalo šanci se zlepšit a získat cenné zkušenosti.