Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Rezerva mužů má po víkendu čtyři body

2. liga – Nabitý víkend za sebou mají druholigoví hokejbalisté Letohradu, kteří oba víkendové zápasy sehráli na domácí půdě. V sobotu porazili Svítkov a v neděli muselo v zápase s Chlumcem nad Cidlinou rozhodnout až prodloužení – v něm byli úspěšnější hosté. Letohradští tak mají po víkendu čtyři body do druholigové tabulky, v níž jsou po pěti odehraných utkáních se sedmi body na průběžné třetí příčce. V sobotu čeká druholigové Jeleny výjezd do Hradce Králové, zápas proti tamní rezervě začíná v 14:00 hodin.

SK Hokejbal Letohrad B – HBC Svítkov Stars Pardubice B 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2:01 Mojdl (Krejčí), 2:18 Schwach (Lajčiak, Rous), 29:29 Schwach (Lajčiak, Rous), 32:57 Vacek (Lux T.) – 18:00 Svatuška (Lacko)
Střely: 33:22, vyloučení: 3:7, přesilovky: 7:1, bez využití

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Kalousek, Martinek, Mojdl, Neruda, Švanda, Vacek ©, Dostál, Krejčí, Lajčiak, Lux T., Rous, Šafář, Schwach, Smutný, Šťovíček, Valíček

Sestava Svítkova B: Procházka – Birta, Bláha ©, Šováň, Svatuška, Bárta, Brož, Ilich, Lacko, Milichovský, Petrlík, Spáčil

Letohradští se ujali vedení už ve druhé minutě zápasu, kdy se trefil Karel Mojdl, dvěma góly se pak prosadil dorostenec Petr Schwach. „Zápas se Svítkovem jsme měli od doby, kdy jsme začali vést 2:0, pod naší kontrolou. Zápas to byl dobrý a jsme rádi za tři body,“ hodnotí zápas kapitán týmu a střelec čtvrtého gólu Samuel Vacek.

SK Hokejbal Letohrad B – HbC Chlumec nad Cidlinou 3:4 pp (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Branky: 18:12 Rous (Valíček, Smutný), 28:39 Lux, 32:06 Smutný (Valíček, Vacek) – 17:35 Malý (Horák), 22:07 Kralovič A., 33:42 Horák (Chára), 47:36 Malý (Erben P.)
Střely: 32:34, vyloučení: 1:2, přesilovky: 2:1, bez využití

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Doubrava, Kalousek, Neruda, Švanda, Vacek ©, Faltejsek, Krejčí, Lux, Rous, Smutný, Valíček

Sestava Chlumce nad Cidlinou: Synek – Erben P., Kralovič J., Matys, Skřivánek, Chára, Erben M., Horák, Kralovič A., Malý, Pojar, Šanda

V neděli po extraligovém zápase pak druholigový tým Jelenů hostil Chlumec nad Cidlinou, který s náskokem vede tabulku. Po bezbrankové první třetině se vedení v 18. minutě ujali hosté, po půl minutě však na 1:1 srovnal Matěj Rous. Ve 23. minutě Chlumečtí opět vedli, ještě do druhé sirény však bylo srovnáno Tomášem Luxem – 2:2. Ve 33. minutě strhl vedení na stranu Jelenů Zdeněk Smutný, to ale nemělo dlouhého trvání – po minutě a půl bylo opět vyrovnáno – 3:3. Zápas dospěl do prodloužení, v něm se v 48. minutě radovali hosté. „Zápas s Chlumcem byl tvrdý a rychlý. Zápas jsme, až na pár chyb v obraném pásmu zvládli dobře. V tak malém počtu a s několika hráči, kteří hráli ten den svůj druhý zápas, jsme za bod rádi a zápas hodnotíme pozitivně,“ konstatoval obránce Jelenů Samuel Vacek.