Související zápas

Hokejbal Letohrad
TJ Snack DobřanyLET
4:3(0:1, 1:1, 3:1)
so 14. 10. 2023 17:30 @ Dobřany - hala, CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / Základní část

Jeleni v Dobřanech padli o gól, teď doma hostí Prachatice

Extraliga – Další kolo CROSSDOCK extraligy mužů přisoudilo Letohradu cestu na západ Čech, do dobřanské haly. Jeleni sice po dvou třetinách vedli o gól, v té třetí ale inkasovali a nakonec o gól prohráli. Letohrad je v průběžné tabulce nejvyšší mužské soutěže s deseti body sedmý a už další víkend bude pro Jeleny náročný: v sobotu od 14 hodin doma hostí Prachatice, v neděli je pak čeká dohrávka odloženého prvního kola ve Svítkově. Zápas na půdě Stars začíná taktéž ve 14 hodin.

TJ Snack Dobřany - SK Hokejbal Letohrad 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 22:38 Fiala (Kovářík J.), 31:02 PP Michálek (Sloup, Kovářík J.), 36:09 Kobr (Kovářík J., Truchlý), 41:46 Kovářík D. – 8:19 Šíma (Habrštát, Rozlílek), 29:29 Rozlílek (Halbrštát), 43:42 PP Bečka (Rozlílek, Šíma)

Střely: 37:47, vyloučení: 5:3, přesilovky: 2:4, využití: 1:1, v oslabení: 0:0

Sestava Dobřan: Kuchař (Malotín) – Duchek, Hnyk Š., Matoušek, Sloup ©, Čadek, Duchek, Fiala, Hnyk M., Kobr, Kovářík D., Kovářík J., Krch, Malý, Michálek, Neumaier, Truchlý, Vajda

Sestava Letohradu: Křemenák (Novák) – Adamec, Bečka, Krejsa, Lajčiak, Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macenauer, Protzner, Rozlílek, Šíma, Šmídek

Do Letohrad před utkáním bojoval se sestavou, do Dobřan nakonec odjelo třináct hráčů a dva gólmani, branku hájil Antonín Křemenák. Letohradští se ujali vedení zápasu v deváté minutě, kdy účet zápasu otevřel Petr Šíma – 0:1. Hubené vedení Jeleni drželi až do 23. minuty, pak se prosadil domácí Fiala – 1:1. Jeleni našli odpověď až v poslední minutě prostředního dějství gólem Víta Rozlílka – 1:2. Úvod do závěrečné třetiny lépe zvládli Šneci, ve 32. minutě využil letohradského oslabení domácí Michálek, v 37. minutě strhl vedení na stranu Dobřan Kobr a ve 42. minutě na 4:2 zvyšoval Daniel Kovářík. Ve 44. minutě byl vyloučen jeden z domácích hráčů, čehož využil Jan Bečka – 4:3. „Začátek zápasu s Dobřany jsme začali, řekl bych, velmi dobře. Byli jsme daleko lepší než soupeř, ale bohužel jsme v první třetině nedokázali odskočit na rozdíl dvou branek,“ hodnotí zápas autor třetího gólu Letohradu Jan Bečka. „Potom už byl zápas vyrovnaný, kde Dobřany byly asi šťastnější v koncovce než my. Na konci jsme měli i šance na vyrovnání, ale nevyšlo to,“ dodává.